top of page

FAQ

Strona główna >> FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Iveco Daily skrzynia otwarta Wypożyczalnia 2.jpg

01

W jaki sposób mogę zarezerwować pojazd?

W naszej wypożyczalni rezerwacji można dokonywać telefonicznie, składając zapytanie poprzez Formularz w zakładce ‘kontakt’ na stronie internetowej lub bezpośrednio w oddziale. Udając się do jednego z naszych oddziałów, wybór pojazdów jest ograniczony do dostępnej floty w wybranym punkcie.

02

Kto może wynająć pojazd?

Każda osoba pełnoletnia posiadająca prawo jazdy kat. B oraz dowód osobisty.

Jeśli rezerwacja pojazdu zostanie złożona na firmę, ale pojazd będzie użytkować i odbierać inna osoba niż właściciel, niezbędne będzie przekazanie upoważnienia do odbioru pojazdu podpisanego przez osobę widniejącą w KRS spółki lub właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej lub pełnomocnika aktualnego w dniu wydania pojazdu.

Iveco Daily brygatówka wypożyczalnia.jpg
Kontener Piaggio.jpg

03

Jakie dokumenty są niezbędne do wypożyczenia samochodu?

Osoba pojawiająca się po odbiór pojazdu musi mieć przy sobie dowód osobisty i prawo jazdy.

Jeśli Najemca wypożycza samochód w imieniu firmy – musi posiadać upoważnienie do odbioru i zwrotu pojazdu opisane punt wyżej. Jeśli pojazd będzie zdawany przez inną osobę, prosimy o dodatkowe upoważnienie.

04

Jakie są warunki wynajmu i zwrotu pojazdu ?

Pojazdy wynajmowane są na określony czas, którego nie należy przekraczać. Pojazd należy zwrócić do oddziału, z którego był odbierany bezwzględnie przestrzegając daty i godzin zwrotu. Pojazdy przygotowane do wynajmu są zawsze czyste i zatankowane, i w takim stanie muszą zostać zdane. Jeśli nie będzie możliwości oddania pojazdu w tym samym stanie, prosimy o poinformowanie o tym fakcie naszego pracownika. Do wynajmu doliczymy koszty dodatkowe, zgodnie z cennikiem usług dodatkowych.

Chęć przedłużenia okresu wynajmu należy zgłosić niezwłocznie do oddziału drogą telefoniczną i uzyskać zgodę wypożyczalni na przedłużenie okresu wynajmu.

Chłodnia_edited_edited_edited.jpg
Wypo%C5%BCycz%20plandek%C4%99_edited_edited.jpg

05

Na drodze są korki i opóźnienia, czy mogę się spóźnić zwracając pojazd?

Dopuszczamy opóźnienie w zwrocie samochodu do 1 (jednej) godziny bezpłatnie jeśli procedura zwrotu pojazdu nastąpi w godzinach pracy punktu wypożyczalni (patrz: godziny otwarcia wypożyczalni). Zwrot pojazdu po tym czasie powoduje naliczenie opłaty za kolejną dobę najmu.

06

Kiedy muszę dokonać opłaty za wypożyczenie samochodu?

Wszelkich opłat należy dokonać przed rozpoczęciem wynajmu, najlepiej w dniu rezerwacji. Akceptowane formy płatności: Przedpłata na konto (zaksięgowana na koncie wypożyczalni), karta płatnicza, blik, ewentualnie gotówka* na miejscu w dniu wydania pojazdu.

  • Rezerwacja na osobę fizyczną –  opłaty należy uiścić wyłącznie kartą płatniczą, blikiem osoby rezerwującej pojazd.

  • Rezerwacja na firmę – płatności można dokonać zarówno kartą, blikiem jak i gotówką* w oddziale.

*UWAGA: Oddziały: Poznań oraz Wejherowo są oddziałami bezgotówkowymi, niezależnie zatem od podmiotu wynajmującego, wszelkich płatności należy dokonać kartą lub przedpłatą na konto. W przypadku przedpłaty w formie przelewu, pojazd zostanie wydany po zaksięgowaniu opłaty na koncie wypożyczalni, zalecamy zatem przelew natychmiastowy lub wykonany z odpowiednim wyprzedzeniem. We wszystkich naszych oddziałach preferujemy płatności bezgotówkowe.

Kontener Piaggio.jpg

07

Czy muszę wpłacić kaucję za wynajęty samochód?

Wywrotka na wynajem_edited_edited.jpg

Jeśli wcześniej nie wynajmował Pan/Pani pojazdów w naszej wypożyczalni, pobieramy jednorazowo kaucję w wysokości 1000 PLN. Jeśli to kolejny Pana/Pani wynajem w naszej wypożyczalni, nie pobierzemy od Pana/Pani kaucji. Klienci spółek Uni-Truck i As Motors są zwolnieni z kaucji.

W zależności od wybranej formy płatności, zwrot następuje po zwrocie pojazdu i rozliczeniu ewentualnych kosztów dodatkowych.

W przypadku wynajmów powyżej 5. dni, zastrzegamy sobie prawo do zwrotu kaucji przelewem na wskazany przez Wynajmującego numer rachunku bankowego.

UWAGA: Oddziały: Poznań oraz Wejherowo są oddziałami bezgotówkowymi, w związku z tym wszelkich płatności należy dokonać kartą lub przedpłatą na konto, zwrot następuje w tej samej formie. We wszystkich naszych oddziałach preferujemy płatności bezgotówkowe.

Zwrot kaucji może trwać od 3 do 14 dni roboczych.

08

Kiedy możliwy jest odbiór i zwrot wypożyczonego pojazdu?

Wynajmy realizowane są w godzinach pracy poszczególnych oddziałów, wskazanych na stronie internetowej. Istnieje możliwość wynajęcia lub zwrotu pojazdu w innych godzinach lub w soboty i święta ale tylko po uprzednim uzgodnieniu tego terminu z pracownikiem punktu wypożyczalni i uiszczeniu dodatkowej opłaty, zgodnej z cennikiem usług dodatkowych, dostępnym n stronie.

Kontener_Iveco_z_windą_2_edited_edited.png
talento o_edited.jpg

09

Czy samochody są ubezpieczone?

Tak, wszystkie wynajmowane pojazdy posiadają polisy OC i AC.

10

Czy mam udział własny w szkodzie?

Klient za szkody powstałe w trakcie najmu pojazdu odpowiada do kwoty 5000 PLN. Istnieje możliwość obniżenia jego udziału do kwoty 1000 PLN lub nawet jego zniesienia.

Pakiety bezpieczeństwa obniżające / zwalniające z udziału własnego w szkodzie nie obejmują:

  • uszkodzenie opon/kół,

  • szkody wynikające z nieprawidłowego użytkowania czy zabezpieczenia przewożonego towaru,

  • szkody rzeczywiste nieobjęte ubezpieczeniem,

  • a także w przypadków otrzymania odmowy wypłaty odszkodowania z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Klienci zwolnieni są z odpowiedzialności do 5000 PLN, jeśli szkoda nastąpiła z winy innego uczestnika ruchu drogowego i poświadczone zostało to notatką policyjną lub oświadczeniem sprawcy z miejsca zdarzenia.  

Izoterma chłodnia.jpg

11

160331_Fiat-Professional_Fiorino_01.jpg

Czy mogę wyjechać za granicę wynajętym pojazdem?

Tak, na terenie Unii Europejskiej nie pobieramy z tego tytułu dodatkowych opłat.

Konieczne jest zgłoszenie chęci wyjazdu za granicę w trakcie rezerwacji pojazdu, gdyż nie wszystkie auta przewidziane są do wyjazdu poza granice kraju.

Uprzejmie informujemy, że, wyjazd do krajów poza Unię Europejską z wyłączeniem: Szwajcarii, Norwegii, Andory, Monako, San Marino, Liechtensteinu i Watykanu, jest bezwzględnie zakazany i złamanie tego zakazu będzie wiązało się z obciążeniem Najemcy karą umowną.

12

W trakcie najmu ktoś uszkodził pojazd, co mam zrobić?

 Jeśli uszkodzenie nastąpiło z winy innego uczestnika ruchu drogowego należy spisać oświadczenie z miejsca zdarzenia zawierające przyznanie się do winy sprawcy zdarzenia  i/lub wezwać policję. Prosimy również zgłosić ten fakt Wynajmującemu pod numerem telefonu assistance (22) 741-39-27,  lub bezpośrednio do pracownika oddziału a także przesłać szczegółowy pisemny opis zdarzenia na: szkody(małpa)moto-partner.eu

Zrzut ekranu (30).jpg
Kia%20Sportage_edited.jpg

13

Wypożyczone auto uległo awarii, co dalej?

Prosimy o niezwłoczny kontakt pod nr telefonu (22) 741-39-27.

14

Czy dostanę fakturę VAT za wynajem pojazdu?

Tak, wszelkich opłat dokonuje Pan/Pani na podstawie dokumentów księgowych (faktura, nota księgowa).

lawet_iveco_z_sypialnią.jpg

15

wynajmij_samochód_dostawczy.jpg

Jakie dodatki macie w ofercie?

W naszej ofercie za dodatkową opłatą wynajmujemy:

  • pasy transportowe,

  • pasy do lawety,

  • wózki paletowe,

  • rejestratory temperatury.

Zapytaj o szczegóły naszego pracownika lub zapoznaj się z naszą ofertą w cenniku dodatków.

Decyzję o wynajmie dodatkowego wyposażenia może Pan/Pani podjąć w dniu wydania pojazdu.

16

Mam wątpliwości dotyczące obsługi wynajmu. Gdzie mogę złożyć reklamację?

Dokładamy wszelkich starań by standardy naszych usług były na najwyższym poziomie, dlatego cenimy sugestie naszych Klientów. Informacje zwrotne można przekazywać na adres: reklamacje(małpa)moto-partner.eu. Po zapoznaniu się z Państwa sprawą niezwłocznie udzielimy odpowiedzi.

Jeep Compass-1.jpg
bottom of page